Zamiejscowy Wydział Leśny w Hajnówce

XVII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki – ruszyła rejestracja

03-05-2019

Trwa odliczanie do siedemnastej edycji Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Od 20 do 25 maja 2019 r. w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Hajnówce i Wilnie odbywać się będą się pokazy, doświadczenia naukowe, warsztaty, wykłady, koncerty i spektakle. Już dziś zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych na to wyjątkowe wydarzenie, które popularyzuje wiedzę i osiągnięcia podlaskich badaczy, a także pozwala poznać naukę „od kuchni”.

Politechnika Białostocka jak co roku przygotowała w ramach PFNiS wiele atrakcyjnych propozycji. Będziemy przekonywać, że nauka jest wokół nas – wystarczy się rozejrzeć. Zaprosimy do odwiedzenia niedostępnych na co dzień laboratoriów badawczych i pracowni. Przez zabawę będziemy odkrywać zagadki naukowe i rozwijać swoją wiedzę o świecie. To przygoda, którą może przeżyć każdy, niezależnie od wieku i posiadanej wiedzy! Na Politechnikę Białostocką zapraszamy szczególnie w czwartek i piątek, 23 i 24 maja. Ale z naszymi studentami i pracownikami oraz ich wynalazkami będzie można spotkać się także we wtorek 21 maja w Łomży, w środę 22 maja w Suwałkach, a także w sobotę 25 maja podczas Rodzinnego Pikniku Naukowego na białostockim Stadionie Miejskim.

Kto, gdzie, kiedy?

XVII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki odbywać się będzie pod hasłem „algorytmy_rzeczywistości”. Jego harmonogram przedstawia się następująco:

• 20 maja – otwarcie XVII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie w Białymstoku,
  • 21 maja – Festiwal w Łomży (Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości przy ul. Akademickiej 1)
  • 22 maja – Festiwal w Suwałkach (Park Naukowo-Technologiczny przy ul. Innowacyjnej 1)
  • 23-24 maja – Festiwal na wszystkich uczelniach,
  • 25 maja – Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Funkcję koordynatora Festiwalu objął w tym roku Uniwersytet w Białymstoku. Wydarzenie współorganizują: Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina – Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny; Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza – Wydział Sztuki Lalkarskiej; Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne, Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Wyższa Szkoła Ekonomiczna, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania, Wyższa Szkoła Medyczna oraz Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach. Wzorem lat ubiegłych do uczelni przyłączyły się: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny oraz Park Naukowo-Technologiczny Polska Wschód w Suwałkach. Dzięki współpracy z Urzędem Miejskim w Białymstoku Rodzinny Piknik Naukowy odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej.

XVII PFNiS wsparciem i patronatem objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty,  Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Łomży i Prezydent Miasta Suwałki.

Ruszyła rejestracja

Wstęp na imprezy festiwalowe jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na część wykładów, prezentacji oraz warsztatów obowiązują zapisy na stronie www.podlaskifestiwal.pl. Wcześniejsze zapisy polecamy szczególnie grupom zorganizowanym (m.in. szkoły, przedszkola). Rejestracja udziału w poszczególnych imprezach będzie możliwa w terminie od 25 kwietnia do 17 maja. Po tej dacie konieczny będzie kontakt indywidualny z koordynatorami poszczególnych wydarzeń bądź swobodne przyjście w dniu Festiwalu bez gwarancji, że uda się wziąć udział w wydarzeniu.

Szczegóły na www.podlaskifestiwal.pl

Zapraszamy!