Zamiejscowy Wydział Leśny w Hajnówce

Studencki wyjazd naukowy do Karkonoskiego Parku Narodowego

21-05-2019

W dniach 7-10 maja 2019 r. sześcioro studentów z Naukowego Koła Leśników pod opieką dr hab. inż. Aleha Marozaua uczestniczyło w wyjeździe do Karkonoskiego Parku Narodowego. Głównym celem wyjazdu naukowego było wykonanie pomiarów parametrów hodowlanych 20-letnich upraw jodłowych na obszarze naturalnego zasięgu gatunku, aby w późniejszym czasie porównać je z wynikami uzyskanymi w Puszczy Białowieskiej.

Podczas wyjazdu studenci mieli możliwość poznania górskich typów lasu, procesu restytucji jodły i buka oraz ich ochrony, zapoznali się z pracą Służby Leśnej w Parku Narodowym. Wiedzę tę przekazali im Joanna Kuś, pełniąca funkcję konserwatora obwodów ochronnych Śnieżka w Karkonoskim Parku Narodowym oraz Nadleśniczy Krzysztof Bisaga. Studenci odwiedzili również Karkonoski Bank Genów w Jagniątkowie, a także Leśny Bank Genów w Kostrzycy, gdzie mogli zapoznać się z metodami oceny jakości nasion oraz sposobami ich przechowywania.