Zamiejscowy Wydział Leśny w Hajnówce

Powołanie Instytutu Nauk Leśnych

03-10-2019

30 września 2019 r., na mocy nowego statutu i regulaminu organizacyjnego Politechniki Białostockiej, Zamiejscowy Wydział Leśny Politechniki Białostockiej w Hajnówce zakończył swoje funkcjonowanie w dotychczasowej formule. W jego miejsce, 1 października, powołany został Instytut Nauk Leśnych wchodzący w skład Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku.

Głównym zadaniem Instytutu jest prowadzenie badań naukowych w dyscyplinie nauk leśnych, natomiast wszelkie sprawy związane z nauczaniem studentów na kierunku leśnictwo będą należały bezpośrednio do kompetencji wydziału.

W związku ze zmianami organizacyjnymi, studenci pierwszego roku, zarówno studiów pierwszego stopnia (inżynierskich), jak i drugiego stopnia (magisterskich), stacjonarnych i niestacjonarnych, rozpoczęli w październiku zajęcia na kampusie głównym Politechniki w Białymstoku przy ul. Wiejskiej w Białymstoku.