Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn

01-04-2019

W czwartek, 11 kwietnia zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn na Politechnice Białostockiej. Po raz kolejny będziemy przekonywać: „Dziewczyny na PolITechniki” i „Dziewczyny do ścisłych”!

Dlaczego warto interesować się nowoczesnymi technologiami, kandydować na kierunki inżynierskie zapewniające dobrą pozycję na rynku pracy, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i prywatność w sieci oraz jak działa biometria – o tym wszystkim powiemy na spotkaniu pod hasłem „W sieci PB”.

Do udziału w nim zapraszamy dziewczyny i chłopaków – młodzież ze szkół średnich. Od godziny 10-tej na Wydziale Informatyki PB będziecie mogli spotkać się ze studentami i pracownikami naszej uczelni, posłuchać rad specjalistów w branży IT oraz praktyków od mediów społecznościowych. Na deser zaproponujemy informatyczne wyzwania, prezentacje robotów i wirtualny spacer w goglach VR.

REJESTRACJA

Zapraszamy do rejestracji na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn poprzez portal www.dziewczynynapolitechniki.pl

W razie pytań prosimy o kontakt z Działem Promocji PB: tel. 85 746 9048 lub e-mail promocja@pb.edu.pl

10:00 – powitanie

10:10 – „Security w sieci” – dr inż. Andrzej Chmielewski (WI PB)

10:40 – „Biometria, czyli co inteligentne maszyny są w stanie odczytać z naszej twarzy?” – mgr inż. Maciej Szymkowski (WI PB)

11:10 – „Prywatność na Facebooku i Instagramie” – Jan Jankowski (Agencja Social Media)

11:40 – Panel dyskusyjny „Być studentką IT na PB” z udziałem studentek i absolwentek Politechniki Białostockiej

O AKCJI

Akcja „Dziewczyny na politechniki”, w której Politechnika Białostocka uczestniczy od 2009 roku, to inicjatywa Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Jej celem jest zachęcenie dziewcząt do studiowania na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych. Punktem kulminacyjnym akcji jest Ogólnopolski Dzień Otwarty tylko dla Dziewczyn organizowany w kwietniu.

Jak podaje najnowszy raport „Kobiety na politechnikach 2018” przygotowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy na polskich publicznych uczelniach technicznych studiuje obecnie ponad 80 tysięcy kobiet (to 36 % kształcących się). Na Politechnice Białostockiej dziewczyny stanowią 35% ogólnej liczby studentów. Najbardziej „sfeminizowany” jest Wydział Architektury, tu dziewczyny to 79% studiujących. Kolejne miejsce w statystykach liczby kobiet kształcących się na Politechnice Białostockiej są: Wydział Inżynierii Zarządzania – 49%, Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska – 44%, Zamiejscowy Wydział Leśny w Hajnówce – 24 %, Wydział Informatyki i Wydział Mechaniczny – po 19% oraz Wydział Elektryczny – 9%.

Zapraszamy!

11 kwietnia 2019 r. „W sieci PB” w ramach Ogólnopolskiego Dnia Otwartego dla Dziewczyn

miejsce: Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej przy ul. Wiejskiej 45, aula 23 im. prof. Urbańskiego

Zaczynamy o 10-tej!

Obserwuj wydarzenie na FB: Dzień Otwarty dla Dziewczyn na Politechnice Białostockiej!