Wydział Leśny PB

Nauka łączy

22-03-2019

Na portalu Naukowej Telewizji HD w Sieci PIONIER  odbędzie się premiera programu naukowego „Czas nauki”. Odcinek 19. zatytułowany „Nauka łączy” jest poświęcony projektom z Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Materiał przygotował zespół PlatonTV z Politechniki Białostockiej.
Na premierę odcinka zapraszamy na portal PlatonTV 20 marca 2019 r. o 12:00.

OPIS ODCINKA:
Praca naukowców to długie godziny spędzone w laboratorium, wiele publikacji naukowych, badania, eksperymenty. Badacze czasem odnoszą fiasko, a czasem sukces. W przypadku kilku prac naukowców z podlaskich uczelni – Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zdecydowanie można mówić o tym drugim. W tym odcinku „Czasu Nauki” opowiemy Państwu o trzech projektach, które dzięki swojej innowacyjności zostały objęte zgłoszeniem patentowym lub patentem. To ekstrakt z korzeniowca sosnowego, sztuczna ślina oraz inteligentny manipulator.