Zamiejscowy Wydział Leśny w Hajnówce

O ziołach i przyrodzie Suwalszczyzny

02-09-2019

W dniach 20-22 sierpnia w Suwałkach odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „O ziołach i przyrodzie Suwalszczyzny” zorganizowana przez Suwalski Park Krajobrazowy, Stowarzyszenie Miłośników SPK „Kraina Hańczy” i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Suwałkach. Koordynatorem konferencji był inż. Radosław Lewoń, absolwent naszego Wydziału. Na konferencji referat nt. odnowienia borówki brusznicy Vaccinium vitis-idaea przy wykorzystaniu do potrzeb leczniczych w warunkach Białorusi przedstawił dr hab. inż. Aleh Marozau, a nt. dziko rosnących roślin w medycynie ludowej na Podlasiu – dr Ewa Pirożnikow, która poprowadziła także warsztaty poświęcone przygotowaniu naturalnych kosmetyków na bazie ziół.