Wydział Leśny PB

Zajęcia terenowe z hodowli lasu w Leśnictwie Hołody

03-04-2019

Umiejętności praktyczne na studiach leśnictwa są równie ważne jak pogłębianie wiedzy. Takie umiejętności studenci VI semestru studiów niestacjonarnych mogli zdobyć 30 marca br. w ramach zajęć terenowych z hodowli lasu w Leśnictwie Hołody Nadleśnictwa Bielsk. Studenci naszego Wydziału uczestniczyli w zakładaniu upraw leśnych, odnawiając gniazda po rębni gniazdowej częściowej (3b) trzyletnimi sadzonkami dębu szypułkowego. Ze strony Nadleśnictwa ćwiczenia organizowali podleśniczy Piotr Łobasiuk oraz stażystka Justyna Wasilewska, absolwentka naszego Wydziału.