Wydział Leśny PB

Spotkanie Rady Programowej ZWL PB w Hajnówce

25-04-2018

20 kwietnia 2018 roku w Centrum Naukowo-Badawczym odbyło się zebranie Rady Programowej Zamiejscowego Wydziału Leśnego PB w Hajnówce, które celem było nawiązanie bliższej współpracy wydziału z partnerami z gospodarki narodowej i poddanie niezależnej ocenie przez jednostki zewnętrzne dotychczas realizowanych programów studiów a także przedstawienie charakterystyki działań badawczo-rozwojowych realizowanych na ZWL PB. Przewodniczącym Rady Programowej wybrany został dr inż. Adam Kwiatkowski – Naczelnik Wydziału Ochrony Zasobów Przyrodniczych RDLP w Białymstoku. Wspólnie wypracowane zmiany pozwolą na lepsze przygotowanie absolwentów ZWL PB do pracy w zakresie szeroko rozumianego leśnictwa.

Harmonogram spotkania:

• 12.00 – Powitanie Gości. Otwarcie posiedzenia Rady Programowej
  • 12.10 – Działalność Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej w Hajnówce (dr hab. inż. Sławomir Bakier, prof. PB, Dziekan ZWL PB w Hajnówce)
  • 12.30 – Kierunki badań naukowych w ZWL PB w Hajnówce (dr Ewa Zapora, Prodziekan ds. Nauki ZWL PB w Hajnówce)
  • 12.45 – Kształcenie, sprawy dydaktyczne i studenckie w ZWL PB
    w Hajnówce (dr inż. Małgorzata Rauba, Prodziekan ds. Studenckich
    i Dydaktyki ZWL PB w Hajnówce)
  • 13.00 – Wystąpienie przedstawiciela studentów ZWL PB w Hajnówce
  • 13.15 – Dyskusja
  • 13.30 – Przerwa kawowa
  • 13.45 – Przedstawienie projektu programu kształcenia na drugim stopniu kierunku Leśnictwo, specjalność: wielofunkcyjna gospodarka leśna
  • 14.15 – Dyskusja