śr. 17 stycznia 2018

XIII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w ZWL w Hajnówce

W dniach 28 i 29 maja, jak co roku na Zamiejscowym Wydziale Leśnym w Hajnówce odbyły się imprezy XIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Liczne grono uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z Hajnówki przybyłe w tych dniach na Wydział Leśny miało okazję uczestniczyć w ciekawych pokazach i warsztatach związanych z leśnictwem. W ramach imprez festiwalowych dzieci i młodzież miała okazję poznać tajniki badań leśnych w ramach warsztatów: „Porosty jako bioindykatory zanieczyszczeń powietrza”, „Poszukiwanie niezwykłych substancji Puszczy Białowieskiej za pomocą nowoczesnych technik badawczych” i „Obraz przyrody w obiektywie mikroskopu elektronowego”. Zainteresowani naukami ścisłymi mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na warsztatach „Zaczarowany świat chemii” oraz „Matematyka i komputerowa analiza obrazu”, zaś chcący sprawdzić swoją wiedzę o lesie mogli to zrobić w konkursie „Z lasem za pan brat”.

Foto: E. Czwienczek, M. Smyk

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki 2015-05-29