śr. 17 stycznia 2018

Wykłady i zajęcia pokazowe na ZWL PB dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

W dniu 20 kwietnia 2015 r. na Zamiejscowym Wydziale Leśnym PB w Hajnówce odbyło się spotkanie z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów w ramach podpisanej umowy o współpracy między Politechniką Białostocką miastem Hajnówka. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego, czynnego uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez pracowników ZWL PB. Spotkanie obejmowało krótkie wykłady oraz zajęcia pokazowe.

Tematyka spotkania:

"Jak działa Politechnika Białostocka?" - wykład - dr hab. inż Sławomir Bakier, prof. PB
"Owady Puszczy Białowieskiej" - wykład i praktyczne zajęcia pokazowe - dr Ewelina Czwienczek
"Co zwierzęta noszą na głowach?" - wykład i praktyczne zajęcia pokazowe - dr Sebastian Juszko
"Obraz przyrody w obiektywie mikroskopu elektronowego" - wykład i praktyczne zajęcia pokazowe - mgr inż. Krzysztof Miastkowski

Zorganizowane przedsięwzięciem spotkało się z dużym zainteresowaniem. W zajęciach wzięło udział ok. 150 uczniów z czterech hajnowskich szkół wraz z nauczycielami.

Foto: M. Smyk