śr. 17 stycznia 2018

JARMARK ŚW. WOJCIECHA I ŚWIĘTO LASU

10 maja na terenie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu odbył się coroczny festyn pod nazwą JARMARK ŚW. WOJCIECHA I ŚWIĘTO LASU organizowany przez Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu wspólnie z Nadleśnictwem Rudka, w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
Jednym z elementów programu była konferencja pn. "Leśnictwo i gospodarka leśna na tle dziedzictwa kulturowego wsi", w której uczestniczyły dr Ewa Pirożnikow oraz dr Ewa Zapora z Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej w Hajnówce. Pani dr Ewa Pirożnikow wygłosiła  referat pt. "Kult drzew na Podlasiu". W czasie festynu na terenie ciechanowieckiego skansenu Zamiejscowy Wydział Leśny PB w Hajnówce zaprezentował swoje stanowisko promocyjne, nad którym opiekę sprawowali studenci ZWL - Maja Panfiluk i Kamil Karwacki.