wt. 16 stycznia 2018

Dni Wydziałów

Integracja i promocja to główne hasła Dni Wydziałów, które organizują poszczególne Wydziałowe Rady Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej. Na przełomie maja i czerwca każdy z wydziałów uczelni obchodził swoje święto.

Poniedziałek (1 czerwca 2015 roku) był to dzień Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej w Hajnówce. Samorząd Studencki wraz z członkami Koła Naukowego Leśników przygotowali na ten dzień wiele atrakcji.

Na święto wydziału zaproszone zostały przede wszystkim okoliczne szkoły. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą uczelni ale również sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie wiedzy leśnej. Mieli okazję zapoznać się fitopatogenami, motylami, chrząszczami, porożami oraz czaszkami zwierząt. Poznali również przekroje najpopularniejszych puszczańskich drzew, sprzęt i pułapki entomologiczne, zielniki i pędowniki. Chętni mogli przebrać się w profesjonalny strój pilarza, a także wziąć udział w różnych konkursach m.in. rozpoznawania tropów zwierząt, grzybów jadalnych i trujących oraz odgłosów zwierząt.

Samorząd ZWL PB w Hajnówce ma nadzieję, że wystawy, konkursy oraz atrakcje, które przygotował pomogą wszystkim zainteresowanym w podjęciu właściwej decyzji o wyborze uczelni.

Zapraszamy w październiku!